Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
OopsCars

Arabalar hakkında her şey.

VW UP GTI

/
/
/
919 Views

VW UP! nihayet GTI versiyonuna kavuştu.

Volkswagen ailesinin en küçük modeli olan UP! nihayet GTI versiyonuna kavuştu.

 

 Makyaj sonrası UP  1.0 Litrelik 3 silindirli turboşarjlı GTI versiyonunun eklenmesiyle daha performanslı bir Volkswagen UP isteyenlerin beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor.

    VW LUPO GTI

Up GTI ‘da dış kısımda sportif ön ve arka tampon yan marşpiyeller ve küçük ama etkili tavan spoyleri ile 17” lik alaşım jantları aracı diğer Volkswagen Up’lardan farklı kılıyor.

VW UP GTI
VW UP GTI

 

2011 Yılında UP GT adıyla concept olarak tanıtılan modelin sportif versiyonu bir türlü piyasaya çıkamamıştı.

 

VW UP GTI
VW UP GTI

 

Makyaj sonrası UP  1.0 Litrelik 3 silindirli turboşarjlı GTI versiyonunun eklenmesiyle daha performanslı bir Volkswagen UP isteyenlerin beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor.

 

VW UP GTI
VW UP GTI

 

Volkswagen aslında UP GTI ile benzer performans verileri ile bir nevi ilk nesil MK1  GOLF GTI ‘a da gönderme yapıyor.

 

MK1 GOLF GTI ve UP GTI’ın Benzer Özellikleri

GOLF   GTI UP GTI
BEYGİR GÜCÜ                               110 HP 115 HP
HIZLANMA  0-100 m/h     9,0 sn 8,8 sn
MAKSİMUM HIZ                       182 km/h 197 km/h
AĞIRLIK                     810 KG 997 KG

 

 

 

 

VW UP GTI
VW UP GTI

 

İç mekanda ise Volkswagen’in bütün GTI versiyonlarının olmazsa olmazı GTI logolu iri göbekli kırmızı deri dikişleri ile göze çarpan spor direksiyon ve tartan desenli ekose sportif koltuklar öne çıkan unsurlar.

 

 

 

VOLKSWAGEN UP GTI

Volkswagen UP GTI diğer UP’lardan farklı olarak 15mm daha düşük bir yapıya sahip,aynı zamanda 997 kg gibi düşük bir ağırlığa sahip olması aracın 0’dan 100 km/s hıza  8,8 saniye gibi bir değerde  ulaşabilmesini sağlıyor.6 ileri vitesli aracın 197 km/s olarak belirtilen son sürati  de  bu minik hot- hatch için yeterli.Aslında günümüzde bu hafiflikteki bir aracın değerlerinin biraz daha iyi olmasını beklerdik.Belki de üretici bu araçları almayı düşünenlerin modifiye arzularını törpülememek için bu değerlerde bırakmayı tercih etmiş olabilir.

 

2018 yılı başlarında piyasaya çıkacak olan Volkswagen UP GTI ,ağabeyi Polo GTI gibi rağbet görecek mi, yoksa gelecekte klasik olmaya aday-aslında çok beğenilen- ama beklenen talebi yakalayamayan Lupo GTI gibi  yollarda nadir mi rastlanacak? Bunu zaman gösterecek…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Buffer

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar