Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Oopscars

All About The Cars

Home / ELECTRIC CAR / MG4 EV

MG4 EV

/
/
/
880 Views
MG4 EV
MG4 EV

New model, new platform, new class: MG Motor is set to hit the ground running in the segment for compact, full-electric hatchbacks with the all-new MG4 Electric. It’s the first MG model based on the intelligent new MSP (Modular Scalable Platform) developed by MG’s parent company SAIC Motor. The particularly flat battery in the MG4 Electric is initially available in 51 kWh and 64 kWh capacities and enables a range of up to 450 kilometres in the WLTP cycle. The new MG model is currently undergoing its final phase of testing and is expected to be launched in Europe in the fourth quarter of 2022.

  • Yeni MSP mimarisine dayalı yeni geliştirilen hatchback ilk MG modeli
  • Ölçeklenebilir performans ve menzile sahip esnek yeni araç platformu
  • Keyifli sürüş için arkadan çekiş ve dengeli ağırlık dağılımı

450 km Menzili ve Özel Platform Teknolojisiyle MG4’ün 2023 yılında Avrupa da olduğu gibi Türkiye’de de satışa Sunulması Bekleniyor.

Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiriyor.

MG markası, yeni MG4 Electric modeli ile tamamen elektrikli hatchback sınıfında da (C sınıfı) ilklere imza atmaya hazırlanıyor.

MG4 Electric, MG’nin ana şirketi SAIC Motor tarafından geliştirilen yeni akıllı MSP’yi (Modüler Ölçeklenebilir Platform) temel alan ilk MG modeli olmasıyla dikkat çekiyor.

MG4 Electric ilk etapta 51 kWsa ve 64 kWsa batarya kapasiteleriyle sunulurken, WLTP döngüsünde 450 kilometre menzile sahip olacak.

MG4 Electric’in test aşaması tamamlanmak üzere ve 2023’ün ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

1924 yılında İngiltere’de kurulan otomobil markası MG (Morris Garages), özel olarak geliştirilen MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) platformu üzerinden yükselen MG4 Electric ile C-segmentine adım atıyor. 4.287 mm uzunluğa, 1.836 mm genişliğe ve 1.504 mm yüksekliğe sahip beş kapılı MG4, sadece tamamen elektrikli olarak dizayn edildi. MG4 Electric, şık ve sportif gövde oranlarını korurken beş kişilik bir aile için yeterli alana sahip konforlu ve ferah bir kabin sunuyor. Ayrıca 50:50 ile dengeli ağırlık dağılımı, daha iyi yol tutuşu, arkadan itiş sistemi ve  hızlı direksiyon tepkileri ile performanslı sürüşe imkan sağlıyor.

Son derece ince batarya sistemi sayesinde, yere oldukça yakın olan MG4 Electric’te, SAIC Motor tarafından geliştirilen ince batarya paketin’de mevcut. Sadece 110 mm yüksekliğiyle sınıfının en ince bataryasına sahip MG4 Electric, 51 kWsa ve 64 kWsa batarya seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu bataryalar WLTP döngüsüne göre 350 km veya 450 km elektrikli sürüş menzili sunuyor.

MG4 Electric için dört tekerlekten çekiş de dahil olmak üzere birçok farklı versiyon planlanıyor. 64 kWsa kapasiteli batarya ile 150 kW, 51 kWsa batarya ile de 125 kW iki farklı elektromotor görev yapıyor. MG4 Electric, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyeden daha kısa sürede tamamlıyor ve 160 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Yeni platformla Avrupa’da yollara çıkan ilk MG modeli

MG4 Electric şu an Avrupa’da çeşitli koşullar altında 120.000 kilometrelik dayanıklılık testinden geçiyor. MG4 Electric’in ayrı bir önemi de, elektrikli MG modellere özel geliştirilen MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) teknolojisi ile Avrupa’da yollara çıkan ilk MG modeli olması.

Akıllı, modüler dizayn sistemi, mimari, esneklik, alan kullanımı, güvenlik, üstün sürüş özellikleri, ağırlık tasarrufu ve gelişmiş teknolojiler açısından birçok avantaj sunuyor. 2.650 ile 3.100 mm arasında değişen dingil mesafelerine ölçeklenebilir tasarımı, hatchback ve sedanlardan SUV ve VAN’lara kadar farklı gövde tiplerinin aynı platformda tasarlanmasına olanak tanıyor. Modüler Ölçeklenebilir Platform bu nedenle MG’nin dünyadaki büyüme stratejisinde önemli bir rol oynuyor.

“ONE PACK” sihirli batarya sistemi

MG4 modelinde kullanılan “ONE PACK” isimli yenilikçi batarya tasarımı, yatay batarya düzenlemesi ile sadece 110 mm yüksekliği mümkün kılıyor. Bu özel teknoloji sayesinde otomotiv endüstrinin en verimli batarya hacmi elde ediliyor. Yenilenen soğutma sistemi tasarımı ile “ONE PACK” sisteminin sunduğu en önemli üç avantaj: Ultra yüksek entegrasyon, ultra uzun ömür ve sıfır termal kaçak.

Elektrikli otomobil dünyasında çığır açacak “ONE PACK” sisteminde teorik olarak 40 kWsa ile 150 kWsa arasında değişen batarya kapasitelerine kolaylıkla ulaşılabiliyor ve A0 – D sınıfı modellerin enerji gereksinimlerini karşılayarak kullanıcılara esnek ve çeşitli seçenekler sunuyor. Bu teknolojinin sunduğu en değerli özellik ise, kullanıcıların önce küçük bir batarya satın alıp, ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyarlarsa daha uzun menzil için bataryayı değiştirebilecek olmaları.

“ONE PACK” batarya tasarımı ile yeni MG4 Electric; iç mekân, ağırlık ve güvenlik açısından önemli kazanımlara olanak tanıyor. Bu özellikler sayesinde, MG4 Electric aynı dış boyutlarda daha fazla iç hacim sunuyor. Mühendislerin, araç ağırlığını önemli ölçüde azaltmayı başarması sayesinde de, verimlilik ve yol tutuş özellikleri açısından önemli kazanımlar sağlanıyor.

Gelişmiş teknolojiler için hazır

MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) ve “ONE PACK” batarya sistemleri sayesinde elektrikli otomobil teknolojisinin gelişimi büyük ivme kazanacak. 

Çok daha hızlı şarj sürelerini mümkün kılacak bu teknoloji ayrıca gelecekte elektrikli motorların BaaS (Hizmet Olarak Batarya) batarya değiştirme sistemlerini desteklemesini sağlayacak. Entegre hizmet odaklı yapısı (SOA) ile otomobiller ömürleri boyunca kablosuz (OTA) güncellenebilecek. Platform, bunun dışında gelişmiş otonom sürüş çözümleri için gerekli olan Piksel Nokta Bulutu Kapsamlı Ortam Eşleme (PP CEM) için de özel donatıldı.

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

It is main inner container footer text